کرم شقاق سینه مَس

شیر مادر طبیعی ترین و مناسبترین راه تغذیه نوزاد است و به عبارتی شیر مادر یکی از بزرگترین هدایایی است که مادر می تواند آن را به نوزاد خود هدیه دهد و سلامت جسمی و روحی او را تضمین نماید این امر سبب ایجاد آرامش در مادر و نوزاد شده ، به طوری که اثرات روحی روانی آن تا پایان عمر نیز ادامه خواهد یافت . طبیعی است که در طول مدت شیردهی ممکن است       ناراحتی هایی به وجود آید . از جمله شایعترین این ناراحتی ها زخم نوک پستان است .

علت ایجاد زخم نوک پستان : وضعیت نادرست قرار گرفتن کودک در حین شیردهی و بیش از حد خشک نگهداشتن و یا مرطوب بودن بیش از حد پستان از جمله عوامل معمول ایجاد این حالت است . همچنین صابونها ، شامپوها و کرمهای مرطوب کننده معطر نیز می تواند از جمله عوامل محرک این امر باشند .

کرم شقاق سینه مَس: این کرم حاوی مواد کاملاً طبیعی بوده و مخصوص مادران شیرده فرموله شده است و کاملاً خالص می باشد کرم شقاق سینه مَس با پوشش بسیار خوب از تبخیر آب سطح پوست نوک پستان آسیب دیده جلوگیری کرده و همچنین باعث حفظ رطوبت سلولهای شاخی می گردد ، ضمناً از رسیدن آب اضافی ، مواد شوینده و عوامل مخرب محیطی به موضع جلوگیری به عمل می آورد و با این دو مکانیسم باعث بهبود زخم می گردد . حتی کسانی که در گذشته به فرآورده های حاوی لانولین حساسیت نشان داده اند به دلیل خلوص بالای این ماده می توانند به راحتی از آن استفاده نمایند.

بررسیهای بالینی: در بررسی بعمل آمده توسط Cadwell مشخص شد که تمامی مادرانی که از کرم لانولین استفاده کرده بودند شقاق سینه آنها ترمیم شده بود1. Tanchev در بررسی 57    مادر در دوره شیر دهی لانونین طبی را در جهت جلوگیری و درمان این بیماری توصیه می نماید 2. Brent در بررسی 42 مادر در دوره شیر دهی که بعلت شقاق سینه مراجعه کرده بودند ، استفاده از لانولین را بهترین راه حل بهمراه آموزش تکنیک صحیح شیر دادن میداند 3.

نکته مهم این است که این محصول حتی برای بهبود خشکی ، ترک ها و زخم های سایر مناطق بدن نیز می تواند مورد مصرف قرار گیرد.

روش مصرف : پس از هربار شیردهی دستها را با آب ولرم و صابون شسته سپس مقدار کمی از کرم را بین دو انگشت نرم کرده و روی موضع بمالید . این عمل را پس از هربار شیردهی و در هر زمان لازم دیگری می توان تکرار کرد . قبل از تولد نوزاد ، این کرم را دوبار در روز جهت برطرف کردن خشکی و بهبود شرایط سالم نوک پستان می توان استفاده نمود . جهت حفاظت نوک سینه های حساس ممکن است حتی لازم باشد که قبل از دوش گرفتن از این کرم استفاده گردد .

توصیه مهم : قبل از شیر دهی نیازی به پاک کردن و شستن کرم نمی باشد .

ترکیبات : 100 % لـــانــولیــن از نـــوع خـــالـصــتــریــن لـانـولـیــن طـــبـی جـهـــان

 Ultra pure medical grade lanolin و بدون هیچگونه ماده محافظ و هر نوع ماده افزودنی دیگر.

Reference:

1.     J Perinat Educ. 2004 Winter;13(1):29-35.

2.      Akush Ginekol (Sofiia). 2004;43 Suppl 3:27-30.

3.      Arch Pediatr Adolesc Med. 1998 Nov;152(11):1077-82.

 

 

بروشور صفحه 1- صفحه 2